חיפוש
  • Avi Israeli

פוסט שני בסדרה – מי צריך ציוד כושר ביתי ולמה?

עודכן: 14 בנוב׳ 2020פוסט שני בסדרה – מי צריך ציוד כושר ביתי ולמה?

ובכן, באופן אישי אני חושב שציוד כושר ביתי יכול להועיל לכל אדם באשר הוא וכדאי שיהיה בכל בית, ואסביר למה.

נניח ואתם מנויים לחדר כושר או סטודיו, ואתם מתמידים ונהנים מאוד. אתם אוהבים את המדריכים, האנשים והאימונים ומתאמנים שם 4 פעמים בשבוע, וזה בהחלט "סוגר לכם את הפינה" מכל הבחינות – בריא, משיג את המטרות וכיף והכל.

למה שתצטרכו ציוד כושר ביתי במקרה שכזה?

בכוונה הבאתי כאן מקרה קיצוני, בו אפשר לומר שציוד כושר ביתי יהיה מיותר לחלוטין, שהרי אותו האדם מתאמן בכיף ודי הצורך, במסגרת הכושר האהובה עליו מחוץ לבית.

אבל מניסיוני, כמו בהרבה דברים בחיים, כושר זה עניין של תקופות, וכך גם נכון להתייחס לזה.

ואמנם, השאיפה שלנו צריכה להיות קיום של שגרת פעילות גופנית תמידית ורציפה, לאורך כל החיים, מתוך הבנה שזה תנאי הכרחי לבריאותינו.

בפועל, נסיבות החיים משתנות כל הזמן, ואירועים כמו לחץ בעבודה, במשפחה ובלימודים, לצד מצבי רוח משתנים ועוד אלף ואחד דברים (מישהו אמר קורונה??) – בכוחם לגרום לנו לסטות מאותה שגרת כושר מבוקשת.

אני חושב שזה דבר טבעי, שזהו טבע החיים המשתנה ואין לנו סיבה להיות מתוסכלים מכך שהחיים לעיתים עשויים להסיט אותנו מהשגרה, ובמקום זאת עלינו למצוא פתרונות יעילים לאותם זמנים, פתרונות שיתנו מענה גם כשקשה או לא אפשרי להתמיד באותה מסגרת אהובה.

הכלי העיקרי שאני סבור שכדאי שיהיה לכל אדם הוא היכולת להתאמן לבד, בכל מקום ובעיקר בבית, ולכך כדאי שיהיה לנו איזשהו ציוד בסיסי.

אז בין אם בחרנו בכך מכורח הנסיבות ובין אם זאת העדפה אישית - לאימון בבית יתרונות רבים, וביניהם;

- חיסכון אדיר בזמן (אין צורך לנסוע מ\אל, להתלבש במיוחד ולהתכונן כך או אחרת לאימון, לחכות למכשירים ועוד),

- גמישות בזמני האימון (אפשר להתאמן גם באמצע הלילה),

- אימון בתנאים שלך (אתה בוחר את המוזיקה, טמפ' המזגן ועוד),

- חיסכון בעלויות,

ועוד יתרונות רבים!

בעוד לאימון במסגרות השונות כמו חדרי כושר, סטודיו וקבוצות כושר שונות יש היתרונות הרבים שלהם, אם המטרה שלנו היא להשיג שגרת כושר תקינה בכל מצב – נרצה שיהיה תמיד באמתחתינו גם הפתרון של האימון בבית, לכל מקרה שלא יבוא.

בין אם זה תקופה לחוצה בזמן בה תוכלו להקדיש רק 30 דקות ברוטו לאימון, או תקופה לחוצה כספית, תקופה בה קצת נמאס לכם מחדר הכושר ובא לכם להתאמן לבד ובתנאים שלכם, או אם זאת מגיפה כלל-עולמית שטרפה לכולם את הקלפים ועכשיו אסור לצאת מהבית – לכם כעת יש תמיד תכנית גיבוי -  את ציוד הכושר האישי שלכם שיחכה לכם בארון ויתן לכם את האפשרות להתאמן בצורה טובה ומושלמת בכל מצב.

עכשיו, גם אם הפוסטים מציעים לרוב ציוד כזה שיש צורך לקנות, סביר שהעלות תשתלם ואפילו תחזיר את עצמה די מהר.

יותר מזה – עם קצת יצירתיות ניתן ליצור גם תחליפים חינמיים לחלוטין! (או לפחות זולים מאוד), וגם אותם אשתדל להזכיר, ככל שהידע והנסיון שלי רלוונטי ותורם.

כאמור, אשמח מאוד אם תתרמו גם מהידע והנסיון שלכם, וכך נוכל ליצור מאגר מידע רחב ויעיל לתועלת הציבור.

בנימה אישית, וכפי שהזכרתי אתמול, אני חושב שלהחזקת ציוד כושר אישי בבית יש עוד יתרון אחד גדול.

אני חושב רכישת והבעלות על ציוד אישי והשימוש בו בכוחם להשפיע על ההרגשה והחיבור שלנו לאימונים באופן חיובי.

תחשבו על קניית ציוד ללימודים לילד, ההתלהבות שזה מכניס לו. אפשר להשתמש בכך ולמנף את תחושת ההתחדשות הזאת, את החיבה לציוד, לאסתטיקה וליופי שבו – כדי להנות קצת יותר גם מהאימון עצמו ומהחווייה שהוא יוצר אצלנו. 

מה גם, האימון לבד בבית גם הוא מכיל איכויות ותרומה שלא קיימת כשמתאמנים במסגרת חיצונית תומכת. אתם עושים את זה לבד, אתם רק עם עצמכם, אתם החלטתם, אתם הרמתם את עצמכם לאימון, אתם צריכים לחשוב ולתכנן את האימון ולהבין מה ואיך לעשות. 

וזה משפיע, זה מחבר אותנו לזה רגשית, גורם לנו לחבב את הפעילות ומעמיק את המחויבות שלנו.

מחר נדבר על פריט הציוד הראשון – מזרן הכושר! נדבר על סוגים שונים למטרות שונות, על עמידות ונוחות, ואפילו ניתן כמה דוגמאות והמלצות קניה.

אני מאחל לכם קריאה מהנה ומועילה וכתמיד – הישארו בריאים!


5 צפיות0 תגובות